Jste zde:   ÚVODČlánky o úklidu, čištění a hygieně

Články a zajímavé informace o úklidu

úklid domácnostíMáte náročné zaměstnání a mnoho jiných zájmů, malé nebo už dospělé děti, domácnost často vypadá jako po výbuchu atomové pumy, ale manželovi do ruky vysavač raději nesvěříte? Pořiďte si paní na úklid! Ušetříte spoustu času a (co si budeme povídat) i nervů.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Jarní úklid domuKončí zima, jaro už je za dveřmi. To znamená slunce, zahrádky, tulipány a... jarní úklid! Nikoho z nás tato záležitost nemine. Úklid ve skříních, mytí oken a starost o zahrádku. Zní to celkem namáhavě, ale může to být i legrace! Zvláště s našimi tipy na to, jak si jarní úklid ulehčit, zlevnit a navíc se při něm docela dobře pobavit.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Úklid domácnostíZnáte to? Čím starší vybavení bytu, tím náročnější je čištění a uklízení. Navíc ne vždy se najde dostatek času, aby se vše lesklo dokonalou čistotou. Naštěstí se dají sehnat moderní technologie pro usnadnění prací, ale také skvělé čistící přípravky a dokonce i několik šikovných firem, které se postarají o dokonalé úklidy bytů, domů i venkovních prostor kolem vašich nemovitostí.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Chemické čištění a voskování schodů rozzáří chodbu vaší firmyChodby a schody bývají kamenem úrazu každé firmy. Denně po nich chodí mnoho lidí, což se musí zákonitě negativně podepsat na jejich vzhledu. Je nutné myslet na to, že se jedná o reprezentativní prostory firmy, kterých si všimne každý návštěvník. Jedinou možností, jak udržet schody i chodby v perfektním stavu, je jejich pravidelná údržba. Věřte, že běžný úklid, který povětšinou znamená jen setření viditelných nečistot hadrem se saponátem, rozhodně nestačí. Na úklid je třeba si najmout odbornou úklidovou firmu, která podlahy vyčistí pomocí strojů. Z výsledků budete nadšeni.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

DAMA EKO úklidEkologie je téma, které je den co den propírané ze všech stran. Není to ale jen otázka snižování emisní, prolomení těžebních limitů či třídění odpadů. Ekologie je v současné době tématem číslo jedna právě oblasti úklidu. Pokud se jedná o skutečně ekologický úklid, přináší to s sebou hned několik zásadních výhod. Nejvíce se uplatňuje při úklidu firemních prostor a zdravotnických zařízení. Co může ekologický úklid přinést a jak ho zajistit?

 

 

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Která místa v domácnosti jsou nejšpinavější?Ať strávíte úklidem sebevětší množství času, přesto v každé domácnosti zůstanou místa, která nejsou zrovna nejčistší. Je to proto, že špína na těchto místech není tolik vidět, nebo jim zkrátka nevěnujeme dostatečné množství pozornosti. A právě proto může být špína na těchto místech pořádně nebezpečná. Poradíme vám, která místa v domácnosti patří mezi ta nejšpinavější, a jak je co nejlépe uklidit.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Jak zajistit v domácnosti absolutní čistotu?

Čistota půl zdraví - je staré pořekadlo, které rozhodně má co do sebe. Díky moderním technologiím navíc dnes víme, že špína je domovem mnoha nebezpečných bakterií, hub, plísní a roztočů, kteří se společně negativně podepisují na našem zdraví. Udržovat čistou domácnost by proto mělo být pro každého z nás prioritním cílem. Někdy je to ale opravdu složité, zvláště v případě, pokud je vás v domácnosti několik. I tento problém má své řešení. Jak tedy udržet domácnost super čistou a bezpečnou?

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

odstranění pachuČich je jedním z pěti našich smyslů, kterými vnímáme okolí svět. Víte o tom, že čich má vliv na naše emoce? Vnímání vůní může navodit pocit spokojenosti, harmonie, souznění, čistoty nebo třeba svěžesti, ale současně může být příčinou, proč se necítíme dobře, jsme znechuceni, nemáme dobrou náladu apod. Právě proto je důležité, aby i vaše domácnost měla příjemnou vůni, jedině tak se budete cítit doma opravdu jako doma. Poradíme vám, jak na to.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

úklid kuchyňské linkyKuchyně je srdcem každé domácnosti, které je neustále v provozu. Zkuste se na chvilku zastavit a uvědomit si, jak moc času v kuchyni trávíte a co vše v ní děláte. Během některých dnů jsou to i třeba hodiny. Extrémní provoz se musí zákonitě na stavu kuchyně a její hlavní části  kuchyňské linky projevit. Dochází nejen k opotřebování jednotlivých části, ale především k usazování nečistot. A právě usazování nečistot je třeba se bránit, protože špína v kuchyni, to je téměř stoprocentní jistota, že se objeví nemoci. Poradíme vám, jak lehce můžete i vy udržovat vaši kuchyňskou linku a vlastně i celou kuchyň dokonale čistou.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Mýdlový slizMýdlový sliz, jehož název nezní ve spojení s úklidem zrovna přívětivě, je levný a účinný ekologický prací prostředek na jakékoliv prádlo. Jeho výroba vám zabere zhruba 15-20 minut a stačí vám jen obyčejné mýdlo, soda na praní a čistá voda. V tomto článku si můžete přečíst přesný návod, jak mýdlový sliz vyrobit, jeho výhody a nevýhody.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Úklid po malování pokojůUž máte naplánové vymalování pokoje podle Vašich představ, ale děsíte se nad myšlenkou úklidu, který bude poté následovat? Ušetřete si tyto starosti, naše společnost Malování pokojů Brno uklidí za Vás!

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Chcete vyčistit sedačku? Poradíme Vám jak na to!Čištění sedaček lze provádět různými metodami – suchou a mokrou. Suchou metodu jistě zná každý z Vás, protože sedačky by stejně jako koberce měly být na sucho domácím vysavačem čištěné minimálně jednou týdně. Každému z Vás se však také občas stane, že si dopřejete u televize nějakou dobrotu, kterou občas sedačku nebo křesla ušpiníte. Dle charakteru znečištění je vhodné zvolit určité metody čištění. Na většinu skvrn však platí – čím dříve se je pokusíte odstranit, tím lépe. Obecnou zásadou je primární odstranění nejhrubších nečistoto do utěrky nebo ubrousku a potom postupné čištění od krajů ke středu aby skvrna nebyla roznášena dále.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Čisticí prostředek na koberceMokré čištění koberců a čalounění je na profesionální úrovni prováděno tzv. extraktory. Extraktor rovněž známý také jako tepovač, je druh vysavače, které je vybaven nejen turbínou na vysávání ale rovněž čerpadlem na vstřikování roztoku čistícího prášku a vody do čištěného povrchu. V dnešní době kvalitních čisticích prostředků je v podstatě jedno, zda používáte tekutý čisticí prostředek nebo čisticí prostředek v prášku. Dříve byl hlavní rozdíl mezi oběma druhy čisticích prostředků především v rozpustnosti. Aktuálně jsou i práškové čisticí prostředky výborně rozpustné ve vodě. Například značka Karcher nabízí práškové čisticí prostředky s výbornými účinky a rozpustností.

primi sui motori con e-max
Číst dál...
 

Úklid panelových domů

Úklid panelových domů

Chemické čištění podlah

Chemické čištění podlah

Úklid firem kanceláří

Úklid kanceláří

Úklid činžovních domů

Úklid činžovních domů


úklid panelových a činžovních domůÚklidy domů © 2017

Ekologický úklid - DAMA úklid - Úklid kanceláří - Dama úklid - Úklid Bratislava